Rdest Ptasi >> Dowiedz się więcej

« wróć Rdest ptasi

Rdest ptasi to roślina jedno lub dwuroczna, która jest bardzo rozpowszechniona na całej kuli ziemskiej. Również w Polsce można spotkać ją dziko rosnącą na wielu obszarach, często w postaci chwastów na podwórkach czy przy drogach. Zbieramy ją dla Was na początku kwitnienia, czyli w czerwcu. Zawiera flawonoidy, garbniki, sole mineralne, kwasy polifenolowe. Zioło bardzo lubią ptaki, stąd też jego nazwa.

Rdest ptasi charakteryzuje działanie moczopędne. Zioło pomaga usuwać mocznik z organizmu, dlatego też poleca się jego stosowanie przy chorobach reumatycznych oraz dnie moczanowej. Ponadto, zioło wspomaga regulację trawienia i przemiany materii.

Często rdest ptasi wykorzystywany jest w przypadkach dolegliwości dróg oddechowych: chorobach płuc, kaszlu czy zapaleniu oskrzeli. Ma łagodne działanie kojące.

Ze względu na swoje właściwości przeciwzapalne, można z rdestu ptasiego robić zewnętrzne płukanki do jamy ustnej lub okłady. Sprawdzi się jako środek pomocniczy przy łagodzeniu oparzeń, owrzodzeń, źle gojących się ranach.


rdest ptasi

reklama


 

« wróć

Przeczytaj też