Bodziszek >> Dowiedz się więcej

« wróć Bodziszek

Bodziszek to świetne uzupełnienie diety, zwłaszcza zaś dla osób zmagających się z problemami skórnymi lub schorzeniami dróg moczowych. Bodziszek to niezwykle rozpowszechniona roślina. Występuje w Azji, Afryce Północnej i Europie, w tym w Polsce. Ma nie tylko szeroki zasięg występowania, ale także liczne odmiany. Przyjmuje się, że jest ich kilkaset, a niektóre z nich uprawia się dla walorów ozdobnych. Zbiorów zioła dokonujemy latem.

bodziszek cuchnący

bodziszek

Najważniejszym działaniem bodziszka jest jego dobroczynny wpływ na drogi moczowe. Przede wszystkim chroni je i oczyszcza z mineralnych zanieczyszczeń, przynosi ulgę w chorobach nerek, pęcherza, w kamicy moczowej i przypadkach bólu cewki moczowej. Ponadto, bodziszek działa moczopędnie i pomaga regulować gospodarkę wodną w organizmie, dlatego też przydatny będzie przy nadmiernym gromadzeniu płynów.

Bodziszek wykazuje delikatne właściwości przeciwkrwotoczne i wzmacniające naczynia krwionośne. Mogą używać go kobiety, które zauważyły u siebie nieprawidłowe krwawienia maciczne.

Niewątpliwym zastosowaniem tego zioła są okłady, które pomagają leczyć choroby skóry, również te objawiające się zmianami ropnymi. To bardzo dobry środek do przemywania cery trądzikowej oraz wszelkich ropiejących ran, gdyż działa sciągająco i antyseptycznie.

Bodziszek wykorzystywany jest jako suplement wzmacniający organizm i pomagający przejść choroby takie jak angina czy przeziębienie. Dodatkowo, może być stosowany przy uporczywych biegunkach oraz dla poprawy przemiany materii. Wykazuje działanie antywirusowe i bakteriobójcze, dlatego też można go stosować jako płukankę do jamy ustnej.

Warto sięgnąć po niego w przypadku niewielkich krwawień wewnętrznych, chorób skóry, czy też problemów związanych z drogami moczowymi. Każdorazowo okaże się skutecznym środkiem uzupełniającym kurację leczniczą.

« wróć

Przeczytaj też